Designéři na téma „Zážitek z rozbalování“ – mezinárodní soutěž obalového designu Model Young Package odhalí výsledky 23. 9. v CAMPu

Letošní 24. ročník unikátní mezinárodní soutěže obalového designu Model Young Package přinesl atraktivní téma Unboxing Experience neboli Zážitek z rozbalování. Návrhů přišlo do organizace Czechdesign 666 a putovaly z 66 zemí světa. Ty nejlepší budou představeny už 23. září v Centru architektury a městského plánování v Praze. 

Mezinárodní soutěž obalového designu pro designéry i studenty organizuje Czechdesign pro společnost Model Obaly, a.s. Soutěž je největší svého typu na světě a dává účastníkům jedinečnou možnost porovnat své návrhy v mezinárodní konkurenci. Na výherce tento rok čekají odměny v celkové výši 6 200 EUR. 

Letošní ročník soutěže vyzval designéry k zamyšlení se nad propojením obalu, funkce, ekologie a zážitku z rozbalování. Jak si s tématem soutěžící poradili, přišli s vizionářským přístupem nebo s neotřelým a hravým designem? To vše hodnotila porota složená z významných odborníků oboru v čele s Janem Činčerou, nejuznávanějším obalovým designérem v ČR.

Veřejnosti budou výsledky představeny v rámci slavnostního večera v Praze. Přítomni budou porotci i soutěžící z celého světa, kterým budou předány finanční odměny. Večerem provede Simona Babčáková, po vyhlášení bude následovat párty s DJ Floex. 

KDE: CAMP – Centrum architektury a městského plánování

KDY: 23. září 2019 v 19 hodin

FB EVENT: Model Young Package 2019 Awards Ceremony

PODMÍNKY ÚČASTI V SOUTĚŽI


Model Young Package má dvě kategorie. Do středoškolské kategorie se mohou přihlásit studenti středních a vyšších odborných škol. Druhá kategorie je pro studenty vysokých škol a designéry jakéhokoliv věku.

ODMĚNY

Pro soutěžící jsou připraveny odměny v celkové hodnotě 6 200 EUR (~ 160 000 CZK) a pro jednoho i skvělá příležitost v podobě třítýdenní honorované stáže v Inovačním centru Model Obaly. 

Unlimited – univerzity & designéřI

  1. místo 2000 EUR 
  2. místo 1200 EUR 
  3. místo: 800 EUR

High Schools – střední a vyšší odborné školy

  1. místo 1200 EUR 
  2. místo 600 EUR 
  3. místo: 400 EUR

Dále bude udělena zvláštní cena

  • Cena Inovačního centra Model Obaly

 

O SOUTĚŽI MODEL YOUNG PACKAGE

Soutěž Model Young Package nemohla založit povolanější společnost než Model Obaly a.s. Ta patří k největším evropským výrobcům obalů vůbec a provozuje také Inovační centrum, kde pod rukama designérů vznikají nové návrhy. Díky její iniciativě funguje soutěž od roku 1996 dodnes. Organizátorem soutěže je pro firmu Model Obaly od roku 2009 nezávislá odborná organizace Czechdesign.

 

Soutěží prošla celá řada mladých tvůrců, kteří se později stali respektovanými designéry: historicky prvním vítězem byl Jan Čtvrtník, který o několik roků později pracoval pro NASA, IKEA či Elektrolux. V dalších ročnících zabodovali například Ladislav Škoda, šéfdesigner firmy Tescoma a spousta dalších. 

Více informací a kompletní pravidla jsou k nalezení zde young-package.com

KONTAKTY

 

MgA. Michaela Holubec Birtusová

Koordinátorka soutěže 

michaela.birtusova@czechdesign.cz

tel.: +420 773 541 673

Model Obaly, a.s.

Vyhlašovatel soutěže Model Young Package

modelgroup.com

CZECHDESIGN.CZ

Organizátor soutěže 

Vojtěšská 3, 110 00 Praha 1

www.czechdesign.cz


0
TOP 50 finalisté

TOP 50 finalisté

V letošním roce porota vybírala z rekordního počtu přihlášených prací a proto se rozhodla rozšířit obvyklý počet …

Aktuální informace k soutěži

Aktuální informace k soutěži

Do letošního ročníku soutěže Model Young Package se přihlásila spousta skvělých prací! Designéři z 61 zemí zaregistrovali …