fbpx

Obal musí především fungovat, zaujmout, oslovit, prostě musí být krásný!

Jan Činčera

Přední český obalový designér. Ve svém vlastním Studiu Činčera, které je výjimečné tím, že se v něm zabývají vedle návrhů i samotnou výrobou finálního produktu, se stará nejen o obaly k výrobkům svých kolegů designérů, ale například i k darům pro státní návštěvy. Je dlouholetým předsedou poroty soutěže Mladý obal, pro kterou je zdrojem inspirací a neutuchající energie.
www.cincera.cz

Lubica Kulomberová

Mladá designérka s širokým záběrem, kterému dominují šperky a kov. Vedle studia na VŠUP, obor kov, absolvovala také stáže v norském Oslu a na americké Státní univerzitě v New Yorku. V soutěži Mladý obal obsadila v roce 2012 druhé místo. Momentálně je součástí týmu inovačního centra Model obaly a.s. – firmy, která iniciovala celou soutěž.
www.lubicakulomberova.com

Pavel Masopust

Slovenský designér, který po studiích na bratislavské VŠVU, obor produktový design, vystřídal několik evropských designérských studií, aby nakonec zakotvil ve vlastním studiu Dr.PAVEL. Toto studio poskytuje uplatnění mladým designérům.
drpavel.sk

Petr Novotný

Autor publikací o historii papírenství v Čechách a na Moravě a také redaktor odborného časopisu Packing, který na svých stránkách i na internetu přináší aktuální informace ze světa obalů a polygrafie.
www.packaging-cz.cz/cz/casopis

Lenka Žižková

Neúnavná popularizátorka designu a bytové kultury, publicistka a kurátorka výstav o designu. Do roku 2008 vedla pražské pracoviště a Galerii Design centra České republiky a po jeho zrušení založila a doposud vede Design Cabinet CZ, který organizuje soutěž Národní cena za studentský design. Vyučuje teorii a dějiny designu a kulturu bydlení na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.
www.designcabinet.cz