fbpx
rozhovor s vítězkou vysokoškolské kategorie Mladého obalu 2010

Jakou školu studujete?

V současné době studuji design v bakalářském programu na École de Design (UQAM). Grafický design představuje velmi dynamickou oblast bohatou na vlivy. Ráda bych se stala všestrannou grafičkou.

Au septieme miel, vítězná práce Anne-Marie Brouillette v kategorii “Obal na sladkost”

Stala jste se vítězkou vysokoškolské kategorie Mladého obalu 2010. Můžete nám svoji vítěznou práci popsat?

V rámci své práce „Au septième miel“ jsem použila včelí plástev, abych zdůraznila charakter produktu: medové cukrátko kořeněné špetkou šafránu.

Samotný obal má jasnou praktickou funkci. Jednak musí chránit produkt a dále mu umožňovat jistou přenosnost a mobilitu. Zároveň však musí být v plné harmonii s produktem, aby vytvářel pozitivní a jedinečný zážitek pro zákazníka. Pro vlastní design výrobku jsem použila ručně vyráběný vzorek, který podtrhl identitu výrobku.

ocenění, které Anne-Marie Brouillette získala za první místo, design ocenění: Jan Činčera, grafický design: Radka Pitrmucová

Jaké jsou podle vás největší výzvy současného designu?

Myslím si, že je nesmírně důležité pamatovat při designu i na ekologičnost obalu. S tímto svým přesvědčením jsem přistupovala i k tomuto zadání a použila jsem co nejméně materiálu, abych tak snížila produkci odpadu.

Pokud Vás slova Anne-Marie zaujala, pročtěte si také blog, který si vede o své práci: http://ambrouillette.blogspot.com/