fbpx

V porotě zasedne obalový designér Jan Činčera, redaktor časopisu Svět balení Miroslav Dočkal, Brand Strategy & Business Director společnosti Fiala&Šebek Martin Vlk, jeden z výherců Young Package Tomáš Chludil a Radek Kupčík, projektový manager Inovačního Centra společnosti Model Obaly, která je zakladatelem soutěže Young Package.

Jan Činčera

předseda poroty, přední obalový designér & zakladatel Studia Činčera

Nejvýraznější obalový designér u nás absolvoval Střední průmyslovou školu grafickou, obor Zpracování papíru a obalová technika. Zásadní pro něj bylo setkání s J. H. Kocmanem v roce 1983, který mu ukázal, že papír je nejen průmyslový, ale i poetický materiál. Od roku 1984 do roku 1989 pracoval ve Středisku obalového inženýrství Pražských papíren, po roce 1989 pedagogicky působil na Akademii výtvarných umění jako asistent profesora Miloše Šejna v ateliéru konceptuální tvorby. V té době se zajímal především o autorský papír a knihu. V roce 1994 založil s manželkou Zorou Studio Činčera, které společně provozují dodnes.

Radek Kupčík

projektový manager Inovačního Centra společnosti Model Obaly

Model Obaly je zakladatelem soutěže Young Package a patří k předním evropským výrobcům obalů se specializací na inovativní řešení. V portfoliu této společnosti nalezneme obaly z hladkých a vlnitých lepenek od prostých přepravních krabic po prémiové obaly se špičkovými povrchovými úpravami. Firma podporuje mladé talentované tvůrce, kterým již od roku 1996 dává příležitost nejen v mezinárodní designérské soutěži Young Package, ale v posledních letech soustřeďuje tyto nadané kreativce také ve svém Inovačním centru. Inkubátor nových nápadů a obalových designérů má na starosti Radek Kupčík, absolvent technické univerzity v Ostravě, který dříve působil jako konstrukční inženýr nebo technologický expert. Představujeme nedílnou součást poroty Young Package 2017, projektového manažera Inovačního centra Model Obaly Radka Kupčíka.

Miroslav Dočkal

redaktor časopisu Svět balení

Odborný časopis o obalech a balicích technologiích. Svět Balení u nás vychází již od roku 1999. Každé dva měsíce se díky němu dozvídají technologové, designéři, výrobci a dodavatelé o novinkách z oblasti obalů. Jedním z důležitých přispěvovatelů, který je součástí projektu již několik let, Miroslav Dočkal, je součástí poroty Young Package 2017.

Martin Vlk

Brand Strategy & Business Director ve společnosti Fiala&Šebek

Nejúspěšnější česká firma specializující se na vývoj značek a obalový design pro komerční trh má v týmu už 7 let brand specialistu, který významným způsobem přispěl k úspěchům této společnosti. Ve Fiala&Šebek se specializují na vizuální komunikaci nejen obalů, ale také značek jako takových. Za práci pro známé značky získala firma několik ocenění. Svými zkušenostmi a pohledem na obalový design obohatí letošní porotu Young Package Martin Vlk.

Tomáš Chludil

vítěz Young Package 2011 & držitel ocenění Larse Wallentina

Student pražské UMPRUM v soutěži Young Package už dvakrát prokázal svůj talent. V roce 2011 vyhrál soutěž se svým papírovém obalem na českou stavebnici Merkur. V roce 2015 zaujal speciálním dárkovým balením rumu, které obsahuje mapu s instrukcemi, které obdarovanému přinesou nejen dárek, ale i dobrodružství.