Co je Model Young Package?

 

Model Young Package je mezinárodní soutěž v obalovém designu, kterou založil v roce 1996  jeden z největších evropských výrobců obalů – společnost Model Obaly a. s. Díky iniciativě této společnosti funguje soutěž dodnes. Za dvacet let své existence si vydobyla mezinárodní reputaci a specifické postavení mezi soutěžemi pro mladé designéry. Od roku 2009 je organizací soutěže pověřeno sdružení CZECHDESIGN.

 

Soutěž Model Young Package je rozdělena do dvou kategorií. Do první mohou svá díla přihlašovat studenti vysokých škol a mladí designéři bez omezení věku; do druhé studenti středních a vyšších odborných škol. Pro vítěze jsou připraveny peněžité odměny a jednomu z vítězů je také po vyhlášení nabídnuta firmou Model Obaly a.s. třítýdenní honorovaná stáž v jejím inovačním centru. Soutěže je otevřena mladým kreativcům celého světa a každoročně se do ní hlásí stovky soutěžících.
Model Young Package  je zaměřen především na výrobky z papíru. Do soutěže jsou přijímány návrhy z vlnité a hladké lepenky a jiných papírových materiálů, které nacházejí široké uplatnění v obalovém designu.

 

Soutěž Model Young Package přispívá svým zaměřením k vývoji ojedinělého oboru, kde je kladen důraz na nápaditost, estetiku, inovativnost, ekologii, vyrobitelnost a především na funkčnost navrhovaných obalů. Uvážlivou volbou tématu se organizátoři každoročně snaží motivovat studenty k tomu, aby se nad oborem zamýšleli, uplatňovali získané teoretické znalosti a sami se tak posouvali vpřed.

 

Soutěž Model Young Package dává už dvacet let každoročně příležitost stovkám studentů z celého světa prezentovat své originální nápady. Soutěží prošla celá řada mladých tvůrců, kteří se později stali respektovanými designéry: historicky prvním vítězem byl Jan Čtvrtník, který o několik roků později pracoval pro NASA, IKEA či Elektrolux. V dalších ročnících zabodovali například Ladislav Škoda, šéfdesigner firmy Tescoma,  Jaroslav Juřica, autor oceňované židle 002 pro firmu TON nebo mladý známý designér Karel Vránek.

 

Pořadatel:

 

Organizátor:

Mediální partneři: