Porota Model Young Package 2020

Jubilejní 25. ročník soutěže obalového designu provázelo netušeně aktuální téma Personal Care. Kreativně a odpovědně mohli soutěžící zabalit například kosmetiku, výživové doplňky, zdravotnické pomůcky, léky nebo hygienické potřeby. Seznamte se s porotou, která letos hodnotila práce účastníků z několika desítek zemí světa.

 

Jan Činčera

 

předseda poroty, přední obalový designér a zakladatel Studia Činčera

 

Jan Činčera, nejvýraznější obalový designér u nás, absolvoval Střední průmyslovou školu grafickou, obor Zpracování papíru a obalová technika. Po shledání s J.H. Kocmanem v roce 1983 začal na papír pohlížet nejen jako na průmyslový, ale i poetický materiál.  V období mezi roky 1984 a 1989 pracoval ve Středisku obalového inženýrství Pražských papíren, po roce 1989 pak pedagogicky působil na Akademii výtvarných umění jako asistent profesora Miloše Šejna v ateliéru konceptuální tvorby. V té době se zajímal především o autorský papír a knihu. V roce 1994 založil s manželkou Zorou Studio Činčera, které společně provozují dodnes. Studio se zabývá klasickým obalovým designem, zároveň ale řeší například prostorové práce s papírem a fólií.

 

 

Jan Činčera, Foto: Tomáš Souček

 

Kateřina Švarcová

 

vedoucí marketingu ve společnosti Model obaly

 

Společnost Model Obaly je zakladatelem soutěže Model Young Package a patří k předním evropským výrobcům obalů se specializací na inovativní řešení. V rozsáhlém portfoliu této společnosti nalezneme jak obaly z hladkých a vlnitých lepenek nebo prostých přepravních krabic, tak prémiové obaly se špičkovými povrchovými úpravami. Firma se také již dlouhou dobu věnuje podpoře mladých talentovaných tvůrců, kterým od roku 1996 dává příležitost nejen v mezinárodní designérské soutěži Model Young Package, ale rovněž tyto nadané kreativce v posledních letech sdružuje ve svém Inovačním centru. Kateřina Švarcová pracuje na pozici vedoucí marketingu ve společnosti Model Obaly.

 

Kateřina Švarcová, Foto: Lenka Šulcová

 

 

Pavel Fuksa

 

art director, grafický designér a ilustrátor

 

Pavel Fuksa je art director, grafický designér a ilustrátor. Časopis Computer Arts ho zařadil mezi 30 nejlepších mladých grafiků a Lürzer’s Archive ho třikrát po sobě zařadil mezi 200 nejlepších ilustrátorů světa.

Pracuje na volné noze, dříve působil jako kreativní ředitel pro agentury JANDL Bratislava, Labstore, JWT Dubaj nebo TBWA Dubaj. Jeho kampaně a práce jsou oceňovány na kreativních soutěžích (D&AD, Cannes, Epica, NYF, Eurobest, ADC * E), sám se pravidelně účastní porot mezinárodních festivalů. Vytváří reklamní kampaně pro klienty jako Microsoft, Google, Twitter, Facebook, britský deník The Independent, Nike, Heineken a Budweiser. Vytvořil kampaň na YouTube pro bývalého amerického prezidenta Barracka Obamu.

Jeho díla jsou ideologickým návratem k tisku a tradiční grafice. Vizuálně jsou jeho ilustrace velmi barevné, geometrické a s minimalistickými tvary, často s nádechem černého humoru.

Profilová fotka uživatele Pavel Fuksa
Pavel Fuksa, Zdroj: archiv autora

 

Peter Olah

 

Head of Interior Design – Architecture, ŠKODA Auto a.s.

 

Peter Olah je průmyslový, produktový a interiérový designér s bohatými zkušenostmi ze spolupráce s mezinárodními společnostmi, jako jsou Škoda Auto, Volkswagen, Audi, Lamborghini, Ford, Adidas, Davidoff, MontBlanc, Heineken, Gotive, DeltroMedics, Gebra, Vitra nebo sklárny jako Preciosa a Lasvit. Jeho návrhy získaly řadu mezinárodních ocenění, mimo jiné několik ocenění Red Dot Award, ICSID Design Excellence Award, nebo Slovenskou národní cenu za design. Trvale se účastní výstav po celém světě, jako je Milano Design Week, londýnský 100% Design, frankfurtský veletrh Ambiente a jeho návrhy jsou publikovány v časopisech o designu a architektuře. Ve své teoretické práci zaměřené na corporate identity v automobilovém průmyslu získal doktorát na Slovenské technické univerzitě a po úspěšném absolvování habilitace získal v roce 2018 titul Docent. Peter je častým přednášejícím na univerzitách a globálních konferencích diskutujících o souvislostech mezi designem, průmyslem a společností. Působí také jako externí lektor na Slovenské technické univerzitě.

 

Peter Olah – Head of Interior Design – Architecture, ŠKODA Auto a.s., Zdroj: Archiv Petera Olaha

Zajímá Vás, kdo vytvořil nejlepší obal a vyhrál celou soutěž? Všechny aktuality o soutěži se dočtete na stránkách Model young Package a na našem Facebooku.


MYP_jury_2020
0
Porota Model Young Package 2020

Porota Model Young Package 2020

Jubilejní 25. ročník soutěže obalového designu provázelo netušeně aktuální téma Personal Care. Kreativně a odpovědně mohli soutěžící …

TOP 50 finalisté

TOP 50 finalisté

V letošním roce porota vybírala z rekordního počtu přihlášených prací a proto se rozhodla rozšířit obvyklý počet …

Aktuální informace k soutěži

Aktuální informace k soutěži

Do letošního ročníku soutěže Model Young Package se přihlásila spousta skvělých prací! Designéři z 61 zemí zaregistrovali …