Soutěž obalového designu Model Young Package letos hledá nejlepší zážitek z rozbalování

Právě odstartoval další ročník unikátní soutěže Model Young Package, kterou organizuje CZECHDESIGN pro společnost Model Obaly, a.s. Mezinárodní soutěž obalového designu pro studenty i designéry čeká letos 24. ročník a atraktivní téma Unboxing Experience neboli Zážitek z rozbalování! Jak si s tématem soutěžící poradí, přijdou s přelomovým a vizionářským přístupem? To vše bude hodnotit porota složená z významných odborníků oboru.

Soutěž Model Young Package je největší svého typu na světě a dává účastníkům jedinečnou možnost porovnat své návrhy v mezinárodní konkurenci.

 

Na výherce tento rok čekají odměny v celkové výši 6 200 EUR.

 

 

Téma Zážitek z rozbalování

Objemy nákupů na internetu neustále rostou. Zákazníci objednávají online rychle a jednoduše a to, že jim bude produkt dodán až pod nos a v neporušeném stavu, je pro ně již standardem. Žijeme v době sociálních sítí, populárnosti unboxing videí, ale řešíme i ekologické problémy spojené s množstvím odpadů.

Letošní ročník soutěže Model Young Package chce rozvířit diskuzi i kolem tohoto tématu a vyzývá designéry k zamyšlení se nad propojením obalu, funkce, ekologie a zážitku z rozbalování.

 

 

Úspěch loňského ročníku a vítězného návrhu

Loni zaznamenala soutěž ohromný úspěch po celém světě. Přihlásilo se 948 soutěžících z 61 zemí světa všech kontinentů. Zapojili se jak studenti, tak zavedení designéři, pro které se už účast v soutěži stává prestižní záležitostí. Téma Coffe Mania získalo velkou medializaci stejně jako vítězný návrh Veroniky Janečkové. Česká designérka navrhla kompostovatelné kávové kapsle vyrobené z kuchyňského odpadu, přeměněného do nového materiálu podobnému bioplastu. Porota udělila Veronice hlavní cenu za „vizionářský ekologický přístup“ i za dotažený vzorník kapslí. Na slavnostním vyhlášení do CAMPu v Praze bylo rozdáno 7 ocenění a dorazili na něj soutěžící např. i z Polska nebo Tchaj-wanu.

 

 

Podmínky účasti

Model Young Package má dvě kategorie. Do středoškolské kategorie se mohou přihlásit studenti středních a vyšších odborných škol. Druhá kategorie je pro studenty vysokých škol a designéry jakéhokoliv věku.

Soutěžící se registrují pomocí online registračního formuláře a poté zasílají své práce poštou na adresu organizátora CZECHDESIGN.

 

Deadline pro zaslání soutěžních prací je 20. května 2019.

 

 

Odměny

Unlimited – univerzity & designéři

  1. místo 2000 EUR
  2. místo 1200 EUR
  3. místo: 800 EUR

High Schools – střední a vyšší odborné školy

  1. místo 1200 EUR
  2. místo 600 EUR
  3. místo: 400 EUR

Dále budou uděleny zvláštní ceny

  • Cena Inovačního centra Model Obaly
  • Cena CZECHDESIGN

Porota, jejímž předsedou je přední český obalový designér Jan Činčera, bude hodnotit reálné návrhy. Výsledky budou vyhlášeny v září 2019 v Praze a následně proběhne i výstava v galerii CZECHDESIGN.

 

 

 

O soutěži Model Young Package

Soutěž Model Young Package nemohla založit povolanější společnost než Model Obaly a.s. Ta patří k největším evropským výrobcům obalů vůbec a provozuje také Inovační centrum, kde pod rukama designérů vznikají nové návrhy. Díky její iniciativě funguje soutěž od roku 1996 dodnes. Organizátorem soutěže je pro firmu Model Obaly od roku 2009 nezávislá odborná organizace CZECHDESIGN.

Soutěží prošla celá řada mladých tvůrců, kteří se později stali respektovanými designéry: historicky prvním vítězem byl Jan Čtvrtník, který o několik roků později pracoval pro NASA, IKEA či Elektrolux. V dalších ročnících zabodovali například Ladislav Škoda, šéfdesigner firmy Tescoma a spousta dalších.

Více informací naleznete v kompletních pravidlech soutěže Model Young Package.

 


0
TOP 50 finalisté

TOP 50 finalisté

V letošním roce porota vybírala z rekordního počtu přihlášených prací a proto se rozhodla rozšířit obvyklý počet …

Aktuální informace k soutěži

Aktuální informace k soutěži

Do letošního ročníku soutěže Model Young Package se přihlásila spousta skvělých prací! Designéři z 61 zemí zaregistrovali …