Velké změny. Mezinárodní soutěž Young Package mění název, pravidla a vyhlašuje nové téma.

Po 22 letech své existence se legendární soutěž obalového designu „Mladý obal“ zcela mění. Kromě nového názvu „Model Young Package“ se finanční odměna pro vítěze ztrojnásobí. Organizátoři také otevřeli horní věkovou hranici třiceti let u vysokoškolské kategorie a tak se do soutěže mohou nově hlásit designéři jakéhokoli věku.


Tématem 23. ročníku je Coffee mania.
Model Young Package má stále dvě kategorie. Do středoškolské kategorie se mohou přihlásit studenti středních a vyšších odborných škol. Do druhé kategorie se mohou přihlásit studenti vysokých škol a designéři jakéhokoli věku. Na vítěze čeká dohromady nově přes 6 000 EUR.

TÉMA

Soutěž stejně jako v předchozích letech motivuje tvůrce z celého světa k navržení ekologického obalu.
Tentokrát budou designéři navrhovat obaly, které reagují na všudypřítomný fenomén kávy. Tématem Coffee mania organizátoři vyzývají kreativce k tvorbě obalů nejen na kávu jako takovou, ale na vše, co k ní patří. Letos mohou zvítězit obaly na kávové zákusky, šálky, podšálky, kávové sety, ale například i obaly na oblíbený produkt s motivem kávy, který se objeví v grafice. Dopřejte si kávový dýchánek s odpovědným designem.

EKOLOGICKÝ ASPEKT

Porota bude tradičně hodnotit soutěžní práce anonymně. I letos budou mít šanci na výhru takové papírové obaly, které dokonale ochrání objekt, snadno se otevírají a zavírají, mají povedenou grafickou stránku a jsou ideálně snadno vyrobitelné. Předsedou poroty nadále zůstává přední český obalový designér Jan Činčera, který je součástí soutěže již od roku 1996.

 

Soutěžící se mohou registrovat pomocí online registračního formuláře na stránkách young-package.com a poté zasílají své práce poštou na adresu organizátora (CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1, 110 00). Deadline pro zaslání soutěžních prací je 14. května 2018.

MODEL YOUNG PACKAGE

Soutěž Model Young Package nemohla založit povolanější společnost než Model Obaly a.s. Ta patří k největším evropským výrobcům obalů vůbec a provozuje i inovační centrum, kde pod rukama designérů vznikají nové návrhy. Díky její iniciativě funguje soutěž od roku 1996 dodnes. Organizátorem soutěže je pro firmu Model Obaly od roku 2009 nezávislá odborná organizace CZECHDESIGN.

 

Soutěží prošla celá řada mladých tvůrců, kteří se později stali respektovanými designéry: historicky prvním vítězem byl Jan Čtvrtník, který o několik roků později pracoval pro NASA, IKEA či Elektrolux. V dalších ročnících zabodovali například Ladislav Škoda, šéfdesigner firmy Tescoma a spousta dalších.


0
TOP 50 finalisté

TOP 50 finalisté

V letošním roce porota vybírala z rekordního počtu přihlášených prací a proto se rozhodla rozšířit obvyklý počet …

Aktuální informace k soutěži

Aktuální informace k soutěži

Do letošního ročníku soutěže Model Young Package se přihlásila spousta skvělých prací! Designéři z 61 zemí zaregistrovali …